Aktivite, Ürün/Marka Tanıtım
comment 1

Çocuk Nasıl Oyalanır?

Kreşe gitmeyen çocukların hiçbir şekilde tek başına zaman geçirmek istemediği o muhteşem yaşa hoş geldiniz.

Sıçmaya bile yanında annesi olmadan gitmeyen evlatlarımız, şu an etraflarına verdikleri zararı fark etmeseler de, 25 yaşından sonra “Ben de az etmedim bu kadına” diyecekler, içiniz rahat olsun.

Ama onlar o yaşa gelene ve bizim yüzümüzdeki çizgiler onulmaz hale gelene dek, en azından çocuk kanun zoruyla ilkokula başlayıp uzaklaşana dek, yapabileceğimiz bir şey var, işte o şey, kinetik kum!

Birkaç ay önce AnneForm’a iş görüşmesine çocuğumla gitmek zorunda kalana dek, ben de doğurarak nasıl bir bok yediğimin pek farkında değilmişim açıkçası. Neyse gittiğimizde AnneForm ekibi tek kaşını kaldırarak bakmadıysa da, biz görüşme yaparken Begül’ü ne yapacağız, nasıl oyalayacağız sorusu kafamı kurcalıyordu. Sevgili Ferhan Hanım içerden bir kutu içinde duran kinetik kumu getirip Begül kendinden geçtiğinde, ben de sinsi sinsi balkona yığdığım 50 kilo kinetik kumda yüzen bir Begül hayali kuruyordum. 50 kilo almasam da, 1 kilo aldım ve hayallerim gerçek oldu. Sonuç: 3 saat gık demeden kumla oynayan bir Begül.

20151202_085116004_iOSKinetik kum yüzde 98 deniz kumu ve yüzde 2 polimerden oluşuyor. Koyduğunuz yerde sinir bozucu bir biçimde, sanki yoğun bir sıvıymış gibi ağır ağır hareket ederek şekil alıyor. Ve oyun hamurundaki kadar olmasa da, siz de elle ve kalıplarla şekil verebiliyorsunuz.

Oyun hamurunun aksine, kinetik kum kesinlikle kurumuyor, bozulmuyor. Ayrıca toksik madde de içermiyor. Çocukum yemediyse de, benim saç dibimi bırakın, ağzımın içinden bile çıktığıve hâlâ hayatta olduğum için rahatlıkla zehirlenmedim diyebiliyorum 🙂 Zaten kutunun üzerinde de çocuklar için zararı olmadığı belirtiliyor. El ayak kirletmiyor, elinize üstünüze başınıza yapışmıyor. Deliler gibi tane tane savrulmuyor. Çamur yapısında değil, yağlı da değil, ancak dokunarak hissedebilirsiniz yapısını, ne desem boş.

Aşırı kolay temizleniyor, çünkü yere düştüğünde elinizle alıp toplayabiliyorsunuz. Ben çalışırken masada yanımda oynuyor Bugu. Sonra yeri siliyorum oluyor bitiyor.

Bir kiloluk paketi yarıya bölerek kullandım. Hâlâ o yarım kilo ile oynuyor. Ama yeriniz varsa acımayın, 5 kiloluk boyunu alın. Böylece çok daha büyük şekiller de yapabilirsiniz. Sürekli siz diyorum çünkü oynamaktan kendinizi SİZ DE alamıyorsunuz. 21 yaşındaki kardeşim geçen hafta bende kaldı, 3 saat falan oturdu kumla oynadı. Dokunmadım çocukluğunu yaşasın diye sdfgh.

Satın almak isteyenleri şuraya yönlendiriyorum: BebekForm

Bakın neler yapabiliyoruz (çok yetenekli değiliz, ama internete kinetik kum ile harikalar yaratan birtakım delilerin olduğuna çok eminim, google’layın ne bileyim)

20151222_111526781_iOS

20151222_111904654_iOS


20151222_111933203_iOS

20151222_111655555_iOS

20151222_112041393_iOS

1 Comment

  1. geçenlerde kuzenin evde gördüm bundan. ilkokul çağındaki oğlu oynuyordu. neymiş bu diye bi oturdum başına, acayip eğlendim. çok iyi bi buluş olmuş bence de 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *