Güncel, Konu Dışı
comments 2

Happy (!) New (!) Year (!)

Herkese iyi seneler. 31 Aralık ile 1 Ocak arasında sadece bir an aralığı var ama hepimizin umudu bir şeylerin iyiye gitmesi. Yeni yılı güzel kılan da bu olsa gerek, dünyanın her yerinde insanlar aynı anda aynı hissi yaşayıp partiliyorlar.

Bu yılbaşı akşamı, geçen sene başlattığım adeti bozmadım ve yeni yıla çalışarak girdim. Böylece bütün sene it gibi çalışmayı garantiledim. Çünkü geçen sene de öyle yapmıştım ve bütün sene it gibi çalıştım. Öyle ki iPhone’un Health app’inde yıllık uyku ortalamam günde 4.4 saat görünüyor. Beş bile değil ya.

Elbette 10 saniye sonra kalkıp kızımı kucağıma aldım ve tesadüfen yakın bir yerde yapılan havai fişek gösterisini izledik. Birbirimizi öpüp iyi seneler dedik. Çocuğun büyüyüp bir şeyleri az da olsa anlamaya başlaması harika bir olay. Zaten ikimiz de giyinip süslenmiştik, özel bir yemek ortamı hazırlamıştık. Kızım sadece mandalina ve vişne suyuyla beslendi ama olsun. Bir fark olduğunu hiçbir şeyden anlamasa, Tropicana meyve suyundan anlamalıydı zaten.

Ve inanır mısınız, hayatımın en güzel yılbaşıydı. Çünkü en sevdiğim insanla beraberdim. İnsan daha ne ister bilemiyorum.

İnsanın sırf takvim başka bir sayıyı gösterdi diye bir şeylerin değişeceğine inanması çok garip değil mi?

Bu sene fark ettim ki, hayatımda hiç “Bu sene şunları yapacağım, bu sene bunları yapmayı bırakacağım” falan dememiş, yeni bir seneden farklı hiçbir şey ummamış, o yeni seneye bir şeyleri değiştirecek bir süreç olarak bakmamışım. Bunca sene bakmadıktan sonra da, bu kadar umutsuzlukla zaten bakmam imkansız sanırım. Açıkçası yılın son günlerinde, etrafımdaki herkesin 2016’ya birtakım hedefler ve isteklerle girmesine özenerek baktım.

Belki benim de isteklerim vardır ama onları senelerle bağdaştırmamışımdır. 2011’e hamile kalma dileğiyle girmemiştim mesela, ama 2012 Ocak’ta Begül’üm oldu. 2012’ye de dünyanın en iyi patronuyla tanışayım dileğiyle girmemiştim. Ama şimdi 3 seneyi aşkındır dünyanın en iyi patronuyla çalışıyorum. 2013’te, yaşadığım topraklara olan inancımı kökten değiştirecek şeyler olacağını öngörerek girmemiştim, ama 2013 Haziran’ında içimde kopan o bağ, ne yazık ki geri bağlanmıyor. 2014’ten bahsetmek bile istemiyorum. 2015’i ne siz sorun, ne ben söyleyeyim.

Bu bağlamda, hiç yapmadığım şeyi yapıp 2016’ya dair beklentilerimi (aslında olmayan, bugün burada düşünüp bulduğum beklentileri) buraya yazacağım.

Çocuğumu PEISG’e vermek. Eylül’de bunu başarmak istiyorum.

Beşiktaş’ın şampiyon olması. (Bu sene de olamazsak daha olamayız zaten)

Tatile gitmek (İmkansız)

Split (Seitspagat) yapabilmek. (Bunu yapabildiğimde bloga fotoğrafını koyucam)

Saçlarımın uzaması (Fizik kanunlarına göre bunun 2016’da yeterince uzaması imkansız, 2017’ye dek sarkan bir süreç olsun bu AMA UZASIN YETTİ ARTIK YA!)

Tekrar birine güvenebilmek. (İmkansız)

Çok çalışmak. En az iki film kanalı daha ayarlayıp ekibime ve kendime bok gibi para kazandırmak.

Her sabah 6’da kalkmak (Genelde 4’te yattığım veya hiç uyumadığım için bu da zor)

Site yönetimini yakmak (Geçen sene de gönülden istedim ama kısmet olmadı, bi aidat zammı daha yaparlarsa bu dileğim kesin gerçekleşecek)

Peugeot 205 1.9 GTI almak (Bunu 11 yaşından beri istiyorum, elbet bir gün olacak, bu seneye yazayım ki tesadüfen gerçek olursa 2016’ya mal edelim)

Evdeki çam ağacını ve süsleri toplayabilmek. (Begül buna asla izin vermeyecek. Galiba bütün sene duracak o ağaç 🙁 Yani, imkansız )

Bir de şu aşağıdaki canmdan çok sevdiğim arkadaşa, canım aileme (extended family dahil, bi yuz kisi falan), canım arkadaşlarıma ve kendime sağlık. Çünkü her şeyin başı sağlık değil mi arkadaşlar? Hepinize mükemmel seneler.

IMG_1004

2 Comments

  1. Selcen says

    Sabah 6’da kalkmak ve Besiktas’in sampiyon olmasi beklentimiz ortak 🙂
    Bende hazir kesilmis, cit cit yapilmis acik kumral sac var, gondereyim bi dene istersen.. Ciddiyim.
    Bi de pakistan koleji ya! ilkokuldayken (cankaya) bizim serviste hem fransiz okuluna, hem pakistan koleji’ne gidenler vardi, anlamadan ozenirdim onlara, cocuk kafasiyla iste.. (bu saatte blogundayim bak yine :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *