Fotoğraf, Fotoğraf Hikâyesi, Konu Dışı, Parenting
comments 3

Sen paranoyaksın, büyük düşün…

 

Çocuğa bundan bir sene kadar önce bir çift rollerblade ve koruyucu takım almıştık. Beş kere falan heveslendi, her seferinde ayağına giyip ayağa kalkar kalkmaz “Çıkar bunları istemiyorum.” dedi, çıkardım, kaldırdım. Ta ki Düden Park’taki inanılmaz paten pistine götürene dek.

Sen benim kızım bir patenci çık, bir elimi bırak ikinci dakkada, bugün üçüncü kez götürdüm, baktım hızla kaymaya falan başlamış.

Şimdi mesele şu, ben ileri derece paranoyak bir insanım. (Böyle yazıyorum ki ne kadar geri zekâlı çomar varsa gelsin buradan vursun beni -ki yiyosa gelin.) Camdan balkondan düşerse diye, senelerdir bahçe katındaki evlerde oturduk mesela. Suda boğulur diye beleş yüzme kurslarından bile kaçındım. Trafiğe çıkmasın diye okulla gezme günleri ben Begül’ü evde tutuyorum. Kimse kusura bakmasın, beş yaşında çocuğumu bensiz kilometrelerce öteye trafik canavarının arasına katıp gönderecek değilim. Okula göndermem bile benim için büyük atılım. Bu ülkede üzerine lavabo düşüp ölen dört yaşında çocuk var. Bir tanecik çocuğum var hayatta, başka hiçbir şeyim, kimsem yok benim. Anlıyor musunuz? İsterseniz anlamayın.

Fakat gel gör ki o paten pistinde insanlar havalarda 360 derece dönüyor? Bu da dönecek.

Umudum, o da dönmeye, havalada uçmalara başlayana dek boyun ve bel kırılmalarını engelleyecek bir sistem keşfetmeleri, modern tıbbın ilerlemesi falan. Tahminimce önümüzde 3-5 yıl var o havada dönme işlerine. Hayırlısı olsun. Çünkü çocuk çok sevdi. Mani olmak istemiyorum.

Nasıl da güzel kayıyor bir görseniz. 

3 Comments

  1. fulden ben senelerce motor kullanmak istedim. (hala da istiyorum) işte annem babam sonra da kocam tehlikeli diye hep vazgeçirdi. arin doğdu dediler ki “o da istese kullanmak izin verir misin?” dedim ben kullanayım o arkamda otursun. şimdi de diyorlar ki “extreme sporlara hep meraklı oldun, ya arin yaparsa” arin isterse yapsın tabii ama bana yaptıktan sonra haber versin, ya da en iyisi o sporların varlığını falan hiç bilmesin 🙂 paranoyaklık konusunda eline su dökülemeyeceklerin başındayım ben de….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *